Trafikte Motorsikletliyle Kavgaya Girişmemek İçin 7 Sebep

Yazan  |  Hiç yorum yok

Eminim siz de trafikte birileriyle kapışıyorsunuzdur. Hele ki büyük bir şehirde yaşıyorsanız bu neredeyse kaçınılmaz oluyor. Eğer siz de motorsiklet sürücülerini trafikte insan yerine koymayan ve canlarına kasteden davarlardansanız size hayat kurtarıcı bir kaç fikir vermek isterim.

 

İşte size trafikte bir motorsikletliyle kavgaya girişmemek için 7 sebep;

 

1. Kask

Kavgaların vazgeçilmez hedef bölgesi olan kafayı ve yüzü koruyan bu kasklar karşısında hiç şansınız yok. Malum yasaların da etkisiyle artık sadece bilinçli sürücüler değil bir çok motorsiklet sürücüsü kask takıyor. E bu da sizin işinizin kolay olmadığı anlamına geliyor.

Kask

 

2. Balaklava

Oldu da karşınızdaki motorsiklet sürücüsü insaflı çıktı ve kaskı çıkardı. İyi ama bu sefer de parmaklarınızı arasına sıkıştırıp, tutup çekeceğiniz saçları göremeyeceksiniz. Çünkü aklı başında bir çok motorsiklet sürücüsü kaskların içi ter kokmasın ve vücut ısısı kolay çıkmasın diye balaklava kullanmaktadırlar.

Balaklava

 

3. Korumalı Motorsiklet Ceketi

Biliyorum fotoğraftaki şey bir ceket değil ama genellikle kalın deriden yapılmış o ceketlerin nasıl bir koruma sağladığını anlayabilmeniz açısından koydum. Değişik derecelerde eklem, göğüs kafesi, omurga ve hatta böbrek korumalarına bile sahiptirler.

Korumalı Motorsiklet Ceketi

 

4. Korumalı Motorsiklet Pantolonu

Korumalı ceket gibi pantolonların da görevi tartışılmaz. Kaza anında kalça kemiklerini, kaval kemiklerini, diz eklemlerini koruyan pantolonlara karşı da pek şansınız yok.

Motorsiklet Pantolonu

 

5. Eldiven

Şimdi sıra geldi kavgada size zarar verebilecek unsurlara. Bunların başında tabi ki eldivenler geliyor zira bu eldivenler olası bir kaza anında elin hassas kemik yapısını korumak için güçlendirilmiş koruyuculardır ve emin olun bu tarz bir eldiven ile yüzüne darbe inmesi hiç hoşunuza gitmeyecektir.

Korumalı Motorsiklet Eldiveni

 

6. Motorsiklet Botu

Eğer Motorsiklet sürücüsü size karşılık verme konusunda kararlı ve tekmelerini de yumkları gibi verimli kullanıyorsa işte bu botlar vücudunuzun ertesi gün de sızlamasına sebep olacak şeylerdir. Çünkü bu botların özellikle parmak çevresi güçlendirilmiştir.

Motorsikler Botu

 

7. Takip Etme Zorluğu

Diyelim ki kavga bitti ve siz yediğiniz dayağı içinize sindirmediniz arabanıza atlayıp önünü keseceksiniz. İyi ama o da neredeyse imkansız. Motorsiklet aralardan pııııır diye yoluna devam ederken siz arabanızı trafikte hareket ettirmek için uğraşıyor olacaksınız ve belki de o sinirle başka canları yakacaksınız.

Trafikte Motor

 

Tabi bu kavga mavga olayları işin şakası. Amacım her iki kesime de şaka yollu seslenmekti aslında.

  • Motorsiklet sürücüsü dostlarım, lütfen bu güvenlik önlemlerini almadan yola çıkmayınız. Sizin aracınızda öyle ABS, tampon, günvelik barları falan yok ve tek canınız var.
  • Araba sürücüleri, lütfen siz de 2 tekerli dostlarımıza saygı gösterin zira onların da bu yollarda gitmeye hakkı var. Hatta onlar sizden daha az karbonmonoksit salarak ve trafikte daha az yer kaplayarak bu saygıyı uzun zamandır hak ediyorlar.
Barbaros Kılçık

Evli barklı, iş güç sahibi. Teknoloji hastası. Fotoğraf çekmeyi sever ama çekilmeyi sevmez. İnsanı sever ama hayvanları daha çok. Paylaşmayı sever; bir kişidense iki kişiyi tercih eder ama iki yüzlüğü hiç sevmez.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir