Sir Ian McKellen Manchester Gay Pride’ın Başını Çekecek

Yazan  |  Hiç yorum yok

Manchester gay pride organizatörlerinin açıklamasına göre bu yıl 29 Ağustosta düzenlenecek gay paride etkinliklerine önderlik etmesi için X-Men, Yüzüklerin Efendisi ve son olarak yeni Sherlock Holmes filmleri ve daha bir çok filmin tanınmış aktörü, aktivist, Sir Ian McKellen ile anlaşıldı. Önderlik dediğimiz şu oluyor, bir çok Avrupa ülkesindeki gay pride’larda ya pride’ın kraliçesi ya da kralı yada maraşel’i gibi ünvanları oluyor. İşte Manchester gay prideda da Sir McKellen pride için büyük maraşel olacak. Bu arada kendisi geçtiğimiz ay New York’da düzenlenen prideda da en ön saflarda önderlik yapıyordu.

25 yıldır LGBT örgütleri olarak bağış toplayan ve Manchester’daki LGBT faaliyetlerini güçlendirmeye çalışan, bireylere destek olan organizasyon McKellen’ın davetlerini kabul etmesinden epey memnun olmuş. Bu yıl daha önceki yıllardan çok daha görkemli bir kutlama yapmayı planlıyorlar.

Bizdeki gay pride denemelerini gördünüz. Ramazan diye izin vermek istemediler. Bugün akıllarında abdestini her saniye bozuk abdestle gezenler kalkmışlar varoluşla ilgili ahkam kesiyorlar. Olur tabi böyle şeyler, cehalet dedikleri bu işte.

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir