Sıla’dan Yeni Albüm: Hoşgeldin Yeni Demokrasi

Yazan  |  Hiç yorum yok

Solist Sıla’nın kim bilir  nasıl bir ortamda kim bilir kime söylediği “Şov ” kelimesi, yeni Türkiye’nin linç kültürünün içinde evrilerek, birçoklarımızın eğlencesi haline geldi. 

Birincisi Sıla’nın “Şov” derken, Demokrasi Mitingini ve Mitinge katılanların tamamını kastettiğini düşünmüyorum. Onun kelamı aslında, sanat dünyasının içinde mitingi kendini gösterme fırsatı olarak değerlendirdiğini düşündüğü kişilerdi. Ancak, ahali duru mu? Konu bu noktaya kadar geldi. Diyelim ki Sıla yapılan her şeyi şov diyerek geçiştirdi, diyelim böyle düşünüyor. E ne oldu demokrasiye? Bize ne düşünsün. Ben öyle düşünmüyorum, şimdi Sıla şov dedi diye “A demek öyleymiş”mi diyeceğim. Ne saçma.

Ayrıca esas bu yazıyı yazmamın sebebi İstanbul Büyük Şehir Belediyesi. NE büyük rezilliktir konser iptali filan. Bumiting resmen bizlere gerizekalı demek! Yani İBB diyor ki; “siz Sıla’nın söylediği laflardan sonra ne düşüneceğinizi bilemezsiniz, söyledikleri yanlıştır veya doğrudur kararını veremezsiniz, biz sizin yerinize verdik ve konserlerini iptal ettik.” İşte bu kadar sığ insanlar tarafından idare ediliyoruz ne yazık ki. Hepimizin yürekten alkışladığı severek kalben ve fiziken iştirak ettiği Demokrasi buluşmasına onlar da katılmışlar ama ne olduğunu anlayamamışlar ne yazık ki. Sevgili İBB, bizler Sıla’nın söyledikleri veya yaptıkları ya da şarkıları her neyse bir şekilde konserine gidip gitmemeye karar verebiliriz. Sen nasıl bizim yerimize karar verebiliyorsun. Eğer o konserleri iptal etmeseydin ve halk gerçekten sizin gibi düşünüyor olsaydı zaten protesto eder konsere gitmezdi ve inan bana sen daha mutlu olurdun.

Sinirlendim yine 🙂 Neyse hepimiz seviyoruz buraları ondan.

sila2“Söylediklerimin Arkasındayım!”

Sıla ayrıca Şov konusuyla alakalı “Söylediklerimin arkasındayım” deyince esas kıyamet koptu. Bence Sıla’nın söylediklerinin arkasında olması çok iyi. Söylediklerinin önüne geçmemeli şu sıralar.

 

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir