Sevgili Özlemiyle Yanıp Tutuşmak

Yazan  |  Hiç yorum yok

Yalnızlık dostlar, tercih değilse çok zor. Seksüel anlamda arzuları olan herkes sevgili özlemiyle yanıp tutuşuyor. Uğruna çabaladığımız her şeyden vazgeçmek pahasına bir başka insanın bedenini ve ruhunu istiyoruz. Ya sahiplenmek ya da sahip olmak için.

Sevgili Özlemiyle Yanıp TutuşmakHayaller kuruyoruz, güzel günler için. O kişiyi bulduğumuzda sonsuzluğa dair yeminler ediveriyoruz hemen. Yıllarca boşluğundan kaynaklı bazı, eskiden kurduğumuz hayallere uymayan küçük kusurları görmezden geliyoruz. Çok seviyoruz, çok ölüyoruz. Hep sonsuzluk hep sonsuzluk düşünüyoruz.

Ama ne yazık ki, aldatıyoruz. Biz insanlar her sevdiğimizi her şekilde aldatıyoruz. Çünkü doymuyoruz. Öğlen doymuş gibi hissedip kendimizi, akşama daha büyük iştahla yiyoruz. İşte bu yüzden, olmuyor ne yapsak olmuyor. Kurduğumuz hayallerin derin temeli olan sonsuzluk daha başta yok oluyor.  Ama bütün bunlarda ders almadan, alamadan, ilk boşlukta yine sonsuzluk hayalleriyle başka dallara tutunuyoruz.

Bizler, sebepsiz ve boş dünyada ne yapacağını bilmeyen ama hep bir şeyler yapmak isteyen tuhaf varlıklarız. Tanrıya inanırız, inanmamak riskli olduğundan. Ya varsa ihtimali ağır bastığından.

Kaçımız kendine dürüst acaba?

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir