Seksten Korkmak, Bedeninden Utanmak

Yazan  |  Hiç yorum yok

Sosyal hayatınızda kendinizi ne kadar özgür hissederseniz hissedin, toplumumuzun en büyük sorunların biri sevişemiyor olmamız. Her iki anlamda da sevişemiyoruz. İlki sevişecek partner bulamıyoruz, ikincisi bulsak bile sevişmeyi bilmiyoruz.

Hep söylenir ya klişedir hani; hava su gibi bir beden ihtiyacıdır seks. Doğru ama tabu olmaktan da çıkamıyor. Başka bir insan bedeniyle karşılaşmamızda seksten başka şey düşünmez bir saplantı haliyle, hiç ama hiç seks düşünmeme arasındaki uçurumun bir aşağısında bir yukarısında geziniyoruz. Hal böyle olunca, agresif, hoşgörüsüz, yaratıcı zekadan yoksun insanlar halini alıyoruz. Kendi bedenimizi de tanımıyoruz aslında. Zaten ona, yeni satın aldığımız son teknoloji akıllı telefonun ilk birkaç aylık özenini göstersek ihya olurdu, bunu bilmiyoruz.

SeksEn etkili yakınlaşmalarda hatta yatağın üstünde sonuçlanan birlikteliklerde aktif taraf işini çok iyi yaptığını düşünerek bayrak dikiyor çorak bir kara parçasına. Halbuki düşünmüyor ki, cumhuriyetini ilan etmiş değil o sıra. Seksin sadece cinsel organ alışverişinden ibaret olduğunu sanıyor yazık. Ayak parmağının da seks istediğini ya da saç diplerinin azdığını göremiyor. Onları dinlemiyor. Kanın sadece gösterişli toplanmalarından etkileniyor. Oysa kilometrelerce bizi saran damarlarımızda kan, her bir köşeye iletiyor durumu. Teyakkuz ilan ediyor beden. Seks diyor, istiyor. Duymuyoruz çoğu zaman. O yüzden savaşıyoruz, hep kavgadayız. Sokakta tecrübeli tavırlarla ahkam kesenleri görüp, mahcubiyetler, kırgınlıklar yaşıyoruz, halbuki onun tecrübesi, tecrübesizlerin çokluğundan, aklımıza gelmiyor bu.

Korkuyu beklemeyin, daha fazla bekçilik yapmayın, sadece kendinizin yüzebildiği küçük sularda. Kendinizi keşfedin, bilmiyorsunuz çünkü, sandığınızdan daha çokuz ve özeliz.

 

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir