RTÜK: Sizi gidi Ahlaksızlar

Yazan  |  Hiç yorum yok

Kara Para Aşk dizisindeki sevişme sahnesini beğenmeyen RTÜK şimdi de: sadece Digiturk’de olan MGM film kanalında, gece 01.00’dan sonra, +18 cinsellik ve olumsuz örnek olabilecek davranışlar etiketiyle yayınlanan “Two Moo Junction” (İlişki) adlı film için, kanala müstehcenlik ihlali cezası verdi.

Ahlaki Kodlarımıza Aykırıymış mış mış mış

Önce RTÜK’ün açıklamasını aynen yazıyorum: “Ülkemizin kendi iç dinamikleri ve ahlaki kodları gözönünde alındığında filmin öyküsünün, görsel sahnelerinin ve sunduğu mesajların Türk toplumunun genel ahlak yapısıyla uygunluk göstermeyen görüntüler içerdiği de görülmektedir. Özetle izleyiciye aktarılan ‘kadınların mahrem sayılan organlarının teşhiri,öpüşme, sevişme, cinsel ilişki olgusu’ cinsel duyguları sömürmeye yönelik, bireyleri cinsel meta olarak gösteren insan bedenini cinsel tahrik unsuruna indirgeyen, toplumsal yaşam alanı içinde sergilenmeyecek mahrem söz ve davranışlar içeren toplumda yaşayan bireylerin ar ve utanma duygularını örseyeleyen ve cinsel isteklerini tahrik ve istismar edebilecek bir nitelikte ekrana yansıtılmakta ve toplumsal anlamda problemler doğrubilecek mesajlar olarak karşımıza çıkmaktadır.”

Düdük kimdeyse Süleyman o dur, tamam ama artık suyunu çıkardı bunlar. Çok haklı olarak buraya gelene kadar neler neler var diyeceksiniz, ben de diyorum da, bunu ayrıca yazmak istedim. Yahu bizim ahlaki kodumuz nedir? Buna kim nasıl karar verebilir? Benim annem de o filmi görse izlemek istemez. İzlemesin. Sen beğenmiyorsan izleme! Bu tarz kararları, evlerinde mastürbasyon bile yapamayan ama aklında bacak arasından başka bir şey olmayan bazı insanların verdiğini rüyamda görüyorum. Bak bak bak bunlar yönetecekmiş kadının konumunu, ailenin yerini ve bizim utanma duygularımızı!

Esas Ahlaksız Kimler Biliyor musunuz?

  • Her gün gözünün yaşına bakmadan, YALAN söyleyen(ler)
  • Senin benim onun bunun hakkını kendi malıymış gibi kafasına göre hem cebine hem de sadece kendi seçtiği hususi kişilere harcayan(lar), aktaran(lar)
  • Tarihi hiçe sayarak, vicdansız ve kansızca, nankörlük edip, geldiği yerleri unutarak bastığı her yeri kendinin sanan(lar)
  • Kadını, sadece onları tamamlayan, onların arzularını doyurmaya yarayan bir obje yerine koymaya çalışan(lar)
  • Dünya bilgisi ve kültürü sıfır olup, paçasından cehalet aktığı halde her konuda ahkâm kesen(ler)
  • Bugün sahip olduklarının, evindeki toplu iğneye kadar her bir zerresini borçlu oldukları Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını umarsızca, utanmadan, pis bir sırıtmayla, açıkça, adilikle, alaycılıkla çiğneyen(ler)
  • Daha binlercesi…

 

 

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir