Rock Müzik Nedir?

Yazan  |  Hiç yorum yok

Rock müzik için olmazsa olmaz bir elektro gitar ve bilumum gürültü gereklidir diye düşen insanlarımıza ithafen yazıyorum. Müslüm Gürses de Rockçıdır. Hatta Kibariye de, Ebru Gündeş de.

Kibariye & Ebru GündeşRock müziğin ruhunda isyan vardır. Bu isyan boş yere öylesine birden çıkan bir isyan değildir. İçinde bulunduğun sıkışmışlığa haykırıştır. Kafanın içinin karışması, dumanlanması ve kıvılcımlanmasıdır. Bu saydığım insanların arabesk olarak yorumladığımız müzikleri hepimizde bu etkiyi yapıyorsa Rock müziktir elbette. Zaten hiç tartışmasız arabesk komple Rocktır. Kültürel elit dünyada dışlanmış olmasına rağmen Arabesk, kopamayacağımız şekilde üzerimize yapışmış bir ritüeldir. Emin olun herkesin bir Kibariyesi, bir Ebru Gündeşi gelir zaman zaman. O zamanlarda sabah olsun istemezsiniz, içkiniz bitmesin diye yavaş yudumlarsınız kadehi, yalnızlık daha fazla koyar ama yinede kimseyi istemezsiniz.

Rock budur işte.

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir