Psikolog Bekir Fehmi Örmeci: Sekssiz Evlilik Olur mu?

Yazan  |  Hiç yorum yok

Sekssiz Evlilik Olur mu? Olmadan Yürü mü?

Belki de evliliklerde en az konuşulan ve gündeme getirilen sessiz sedasız yaşanan sorunlardan biridir sexsiz evlilikler.

Erken boşalma, orgazm olamama gibi evliliklerde duymaya alıştığımız sorunların yanında belki çok popüler bir sorun gibi gözükmese de çoğu evlilikte yaşanan bir patolojidir.

Belki bu sorunu ilk duyanlar 65 yaş üstü evliliklerden bahsediyoruz diye düşünebilir ama burada konu ettiğimiz sorun aktif cinsel hayatı olan kişilerin evliliklerinde ki yaşanan bir sorundur

Evliliklerin monotonlaşmasında, ilişkilerin eski heyecanını kaybetmesinde ekonomik sebeplerden, çocuklara kadar bir sürü sebep sayılabilir, fakat bir çok kişi inkar etse de, sex herşey midir? diye itiraz etse de evliliklerin monotanlaşmasından, mutsuz evliliklere, aldatmalardan boşanmaya kadar bir çok sorunun temelinde evdeki sexin eşleri tatmin etmemesi, uyumsuz olması ve görevmiş gibi baştan savma yaşanması yatmaktadır.

O nedenle sağlıklı ve mutlu evlilikler için eşler; sex hayatlarını her zaman canlı tutmak ve heyecanı eksik etmemek zorundadırlar. Sorumuzun cevabına gelince sekssiz evlilik olur mu? Maalesef günümüzde birçok evlilikte seks ya bitmiş ya da çok azalmış durumdadır. Ama bu şekilde seks olmadan süren, sürdürülen evlilikler ne kadar dinamik, ne kadar tatmin edici, ne kadar samimi, ne kadar mutlu olabilir? Takdiri size bırakıyorum. Seksi istemeyen taraf için sorun yoktur, evliliği bir şekilde yürüyor, hayat devam ediyor, ama seksi isterken yaşayamayan için hayat kanadı kırılmış kuş gibi yarım yamalak devam eder.

Psikolog Bekir Fehmi Örmeci

Psikolog43@hotmail.com

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir