Papa’ya Ankara’da Albea’yı Kim Vermedi?

Yazan  |  Hiç yorum yok

Şu sıralar herkesin dilindeki Papa Francesco ziyaretinin baş haber olması şaşırtıcı değil. Fakat Mütevazılığıyla tanınan bu Papa, Ankara ziyareti için Fiat Albea marka makam otomobili istemesine rağmen, güvenlik gerekçesiyle bu isteği yerine getirilmedi.

Gerçek neden güvenlik miydi? Bu sorunun cevabının kesinlikle “hayır” olduğunu, Papa Francesco Ankara’dan İstanbul’a geçince anladık. Çünkü her nasılsa, Papa’nın İstanbul ziyareti için sipariş ettiği Reanult Clio marka zırhsız otomobil kendisine tahsil edilmişti. Yani güvenlik zafiyetinin daha muhtemel olduğu İstanbul’da makamlar bu kararı alabilmişti.

Biliyorsunuz Papa’nın ziyaretidir, kadın erkek ayrımcılığı gerginliğidir gündemdeki yeri biraz soğusa da, Avrupa medya mecralarında hala konuşulan bir konu var; Saray görmemişliği ve savurganlığı. E hal böyleyken saraybaşının, tüm dünyanın gözleri sarayın kapısına çevrilecekken, koskoca Papa’nın Fiat Albea gibi mütevazı bir arabayla fotoğraf vermesine izin vermesi düşünülemezdi. Nitekim öyle de oldu.

Şeytan Nedir?

Kötülüğe davet eden.

Papa Francesco Ankara’ya inince bir sürprizle karşılaşmıştı. İstediği Albea’yı güvenlik gerekçesiyle reddeden ülke makamları, kendisine bir adet son model Mercedes, bir adet de Volkswagen Passat göndermişti. Biri daha mütevazı ya “hangisini seçerseniz buyurun” dediler. Tabi ki Papa Francesco Passat’a bindi. Her halükarda dillenecek olan görmemişlik ve bazıların dünya malı düşkünlüğü böylece çok da sivrilmemiş oldu.

Politika nedir?

Bir kültür olmasına karşın politika, yaban ellerde başkalaşarak, merdiven altındaki haşerelerin nüfus yoğunluğunu kontrol altında tutmak anlamına gelmiştir.

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir