Özge’Can Kaybı

Yazan  |  Hiç yorum yok

Kim bilir kaç can daha yanacak. Cinsiyet  gözetmeden,  insanlıktan nasibini almamış kaç varlık daha bizi üzecek bu tarz haberlerle. Kim bilir kaç Özgecan daha kaybedecek bu ülke aynı vahşilikle. Gün geçmiyor ki bir tecavüz, cinayet haberi daha almayalım. Milyonlarca şey yazıldı. Doğru ya da yalan. İdamı da destekleyen oldu, hadım edilsin diyen de. Olan küçücük bir kıza oldu. Anneye, babaya oldu.  Nasıl bu kadar örümcek ağı beyinlere sahip çocuklar yetişiyor hala!

11 yaşında kız çocuğunun tecavüze uğramasını ve sırf üzerinde mayo olduğu için tahrik ettiği gerekçesiyle bunu yapanın cezasında indirime gidildiğinde gördük, yine 11 yaşındaki bir kız çocuğuyla evlenilir açıklaması yapan din adamlarını da.

Bu kadar mı çıktık insanlıktan? Yıllar ilerledikçe bu kadar mı gerileyebilir zihniyetler?

Kadınların ne giymeleri hakkında atıp tutacağınıza, çocuklarınıza kadına, hayvana , insana saygıyı öğretin.  Bu kadar vahşete rağmen hala inatla özellikle erkek çocuklarınıza pipisi olunca kral olduğunu zannettiğini  bir dünyada yetiştirmek istiyorsanız lütfen toplumdan uzak yerlerde büyütün !

Tüm erkekleri aynı kefeye koymadan sadece bunu yapanlaradır bu sözüm.

Işıklar içinde uyu Özgecan !

Merve Ket

Besteci, müzisyen Merve Ket mesaj yazmayı sevmez arar konuşur. Asabidir ama bir o kadar da kırılgan. Doğasında sevmek, gezmek, tozmak vardır. Hayatı gerçekten ti'ye alanlardandır.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir