Nerden çıktı bu “N’oluyo Ayol!”?


Neler olmuyor ki hayatta? Hayallerimiz ve gerçekler arasında yuvarlanıp gidiyoruz. Bir şeyler, birileri olmaya çalışıyoruz hep. Kimseye özenmedik diyelim, bu sefer de sıfırdan “ben” yaratmaya çalışıyoruz. Diğerlerinin “ne” olduğunu merak ediyoruz. Öğrenemezsek dış görünüşünden ya da herhangi bir tavrından, aklımızın yettiğince yaftalıyoruz.  Samimi olalım hep yapıyoruz bunu. Her zaman da olumsuz bir şey değil zaten. Acaba fazla mı ciddiye alıyoruz hayatı? Heralde! Ciddi zaten. Ama içimiz bunaldığında, hep aynı pencereden dışarı baktığımızda; Yeter, N’oluyo Ayol! Diye haykırasımız geliyor aniden… İşte bu laf salatası internet ortamına n’oluyo orda diyerek çıktık bu yola. Bütün akrabalar bir araya geldik. Halamız, yengemiz, eniştemiz, onların akrabaları, bizimkilerin eltisi, görümcesi hiçbir cins, ırk ayrımı yapmadan n’oluyomuş ortalığı karıştıracağız. Karıştıracağız derken, didik edip her lafa karışacağız, görünenlere şöyle bir bakıp, görünmeyenleri de ortaya dökeceğiz manasında.

Hodri meydan! Sanatsa sanat, haberse haber! Kılık kıyafetten bizim kadar kim anlar? Bizim kadar çeşitli müzik dinleyen var mı bakalım? Halamın zeytinyağlı dolması İstanbul usulüyse, yengemin ki de Ege usulü. Eniştem desen içinde et olmayan yemeğe yemek demez. Eltilerin gece hayatı kimse de yok. Görümce ise güzellik salonlarından çıkmaz. Küçük gelin kafayı yıldızlarla astrolojiyle bozmuş, yeğenler seyahat delisi, bir kuzen operacı öbürü tiyatro yönetmeni. Daha ufaklarda sudan çıkmıyor zaten. Ailenin müzmin bekarlarını saymıyorum bile. Kısacası ma aile her halta maydanoz olmaya geldik.

Hemen her konuda edecek iki çift lafımızın olmasının yanı sıra, bir sürü de projemiz var. Zaman zaman size bazı sürprizler hazırlamayı düşünüyoruz. Adı üstünde sürpriz olduğundan buraya yazamıyorum. Ha bi de N’oluyo Ayol! Diye efkarlanan bir tek bizler değiliz tabiki, farkındayız. Kim bilir orada kimler kimler var bizim gibi. Hayatta her rengin hem yalnız hem de diğerleriyle ahenk içinde güzel olduğunu düşünen, yaşamayı ve tabi ki yaşatmayı seven herkese açığız.

Ay tamam yeter bu kadar. N’oluyo Ayol!

Bizi takip edin, bize yazın, bizi sevin ya da bağırın çağırın, ama unutmayın :))

Ökkan Dede