Hey Tayfa Kalk Kalk Hadi Durma CUPPA

Yazan  |  Hiç yorum yok

Memleketimizin başına gelen çirkin 15 Temmuz gecesinden iki gün önce Tarkan, Sezen Aksu imzalı CUPPA diye saçma sapan bir şarkı çıkarmıştı hatırlarsınız. Benim için ilk darbe bu olaydı zaten. Şarkıyı dinleyip dinleyip sevmeye çalışıyoruz ama olmuyor. Aranje, şarkı yazı kavursun oynatsın zıplatsın diye yapılmış ama sözler manidar…

Geçen yine CUPPA bir yerlerde çalarken şarkının sözlerine yeniden dikkat kesildim. Evet bir bütünlük var, “siz cuppa cuppa oynayın, yer yerinden oynuyor” diyor da, esas mevzu o “Hey tayfa kalk kalk kalk hadi durma” ve “Geri adım atma atma” cümlelerin anlamlı anlamsız yerlerde sürekli tekrarlanması. Ne bileyim şarkıyı Sezen Aksu yazmış. Acaba birilerine mesaj mı gönderdi. Tarkancığımın – velevki bu teori gerçek- bu durumdan haberi var mıydı? Gibi saçma sorularla kendi başımı yedim durdum, ama cık, şarkıyı beğenmedim.

Elbette benimki şizofren bir komplo teorisinden öte bir şey değil. Ancak burada vurgulamak istediğim durum şu: Tarkan şarkılarına hasretken bize bu yapılır mıydı. Şu hale bak şarkının altında neler arıyoruz üff.

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir