Herkes “Gülse” diye Komedi: Jet Sosyete

Yazan  |  Hiç yorum yok

Gülse Birsel, 3 yıl aradan sonra Tarkan şarkısı gibi bir dizi yapmış. İlk bölümü tabiki tüm Türkiye izlemiştir. E tabi bizde N’oluyo ayol diye baktık. Gülse ne de olsa. Etrafımdaki izleyicilerin bir kısmı diziyi beğenirken, bir kısmı bir kaç bölüm daha izleyelim belki güzelleşir kanısında. Karakterlerin simaları pek tanıdık olsa da bu kez kendilerine önceki dizilerden çok daha farklı karakterler verilmiş. Aslında güzel olmuş.

Tüm karakterlerin abartılı mizaçları yine tam bir Gülse komedisi olmuş. Mesela Pelin karakteri, var böyle tipler dedirtti tüm seyirciye. Her yaptığını sosyal medyada paylaşan, “fenomen” gayet abartılı fakat günlük hayatta sağımızda solumuzda olan tiplerden.

Sanırım günlük hayatta pek rastlayamayacağımız şey Yaşar gibi bir karakterin şirkette daha önce adımını bile atmadığı bir katta, hiç fikri olmadığı bir sektörün başına genel müdür olması ki bakalım kaç bölüm daha devam edecek bu durum. Gülse’nin olayı aslında, normalde televizyon karşısına oturup dizi izlemeyen,gündemi sadece gazete ya da sosyal medyadan takip eden kişilerin mutlaka ‘aaa bakılır’ dediği diziler yapmak fakat bu sefer sanki evde anne babalarımızında izleyeceği, bir çok kesime hitap eden bir senaryo yazmış.

Dizinin Pazar günü olması da çok güzel. Genelde ‘ayy benim dizim var’ kitlesinin dizileri hafta içi akşamları, e çalışan insanlar da hafta içi olunca dizinin başına yetişemiyorlar. Pazar güzel. Herkes evde, bazı yarışmalar dışında izleyecek pek bir şey de yok.

Yani kısacası izlenir bu dizi. Helal olsun ayol!

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir