Hakaret Avcıları

Yazan  |  Hiç yorum yok

Önce gelin hakaretin Türk Dil Kurumu’na göre karşılığına bakalım: 1- Onur kırma, onura dokunma. 2- Küçültücü söz veya davranış. Demek oluyor ki bir hakaretin geçerli sayılabilmesi için hakaret ettiğiniz kişi veya maddenin onurlu veya büyük olması gerekiyor.

hakaret-avcilari-kediHakaret etmek elbette iyi bir şey değil. Tasvip de edilemez. İnsanların kendi içinde kavga etmeleri yüzünden yaşanmaz bir yer olan cennet dünya bunun kanıtı. Ancak yine de, bu gibi masumane tavır içinde olan barışçıl insanlar, bire bir sözcük anlamındaki suçu işlemeseler de bazı güç sahibi, kimseler tarafından kandırılıyor ve eziliyorlar. Kendini bu akıl küpü zanneden güç sarhoşları, dünya ile kafa tutmaya kalktıklarında kendilerine inanan cahiller onlara yetmeyince hırçınlaşıyor haliyle. Bu durumda da, önceden kendilerinin maruz kaldıklarını iddia ettikleri zulmü başkalarına yapmaya başlıyorlar. İşte tam burada insanlar isyan ediyorlar.

Fakat dikkatli olmak lazım çünkü isyanınız, şatodaki ciğere gözünü dikmiş bir kedi tarafından avlanabilir. Yani isyandan doğan tepkiniz hakarete evrilip, oradan da sizi esarete sürükleyebilir. Nitekim ortalık kedi dolu.

Ah nerede o eski haller, yeşillikler, beyefendilikler diyesi geliyor insanın. Ama nafile. Zaman bu zaman. Ya av olacak ya da avcı.

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir