Güneşin Kızları Yakar Kavurur

Yazan  |  Hiç yorum yok

Kanal D’nin yaz dizisi Güneşin Kızları esrarengiz içeriği ile tıpkı efsanevi Aşk-ı Memnu gibi bir sosyete dramı. Zenginlik ve şaşa içindeki yaşamların gizemli öyküsü.

Üç kızıyla birlikte İzmir’de mütevazı bir hayat yaşayan edebiyat öğretmeni Güneş ve ona yıllar öncesinden saplantılı aşık olan oteller zinciri sahibi Haluk’un evlilik kararı almasıyla gelişen olaylar bizim ne kadar entrika sevdiğimizi bir gözler önüne seriyor. Bir defa herkesin hayali olan zenginlik ve lüks içinde yaşam arzusu, bu dizideki Güneş ve kızlarının İstanbul’da bir malikâneye taşınmaları gibi  cezbedici ve merak uyandırıcı bir konuyla pekiştirilmiş. Üstüne üstük, Haluk’un önceki eşi ve oğluyla olan gizemli bağlantıları ve geçmişi ve Güneş’in kızları ile Haluk ve ablasının yakışıklı oğullarının hemen hemen aynı yaşlarda olması da cabası. Havada hem lüks yaşam, hem aşk hem de gizem olunca tadından yenmiyor. Elbette Güneş’e kötülük planyan Haluk’un eski eşi ve ablası gibi dominant madi suratlı kötü karakterlerde cabası.

meltemgulencAy Yapım’ın müthiş prodüksiyonu Aşk-ı Memnu’nun ardından bu kadar sağlam işlenebilecek bir konu daha gelmemişti. Ancak çekim ve prodüksiyon kalitesi Aşk-ı Memnu’nun yanında geçemez tabi. Kast için de aynı şey geçerli. Emre Kınay iyi bir oyuncu olabilir ama ne yazık ki o rolde başkasını görmek istiyor insan. Sonra sırf yakışıklı olsun diye Berk Atan gibi oyunculuk yeteneği olmayan mankenlerin önemli rollerde olması diziyi yakın zamanda dara sokacaktır. Elbette bir şans verilmeli böyle yeni yüzlere ama şimdilik iyi gitmiyor. Muhteşem Yüzyıl dizisinden Şehzade Cihangir’in gençliği olarak tanıdığımız Tolga Sarıtaş ise bu dizi ile tekrar parlayacağa benziyor.

Ben televizyon izlemem sadece belgesel diyebilirsiniz. Fakat hayvancıkların çiftleşme maceraları rutin gelirse bir bakıverin derim. Perşembeleri Kanal D’de.

togasaritas berkatan evrimalasya emrekinay

Dizinin Sayfası

 

 

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir