Gerçekten Size Ait Olan Tek Şey?

Yazan  |  Hiç yorum yok

Beden! Evet şu manalı manasız dünyada gerçekten size ait olan tek şey bedeniniz. Oradan buradan ömür boyunca topladığımız çerçöpün gerçek sahibinin biz olmadığımız, yolun sonunda hiçbirini gittiğimiz yere götürememizden belliydi zaten.

Şimdi dünyayı saran Covid 19 lakaplı corona virüsü işte bu yegane servetimizi tehdit ediyor. Diyeceksiniz, “ona gelene kadar ne tehditler vardı ne tehditler” haklısınız ama ihtimaller zincirinin, kendi savunmacı bilişsel zekasıyla yaşayan insanoğlu, yaklaşmakta olan tehlikenin uzaklığı ve sosyal konumuna göre endişe düzeyini belirliyor. Virüs patı patır zengin fakir ayırt etmeden yayılıyor. Hoş, masanın üstünde 8 gün yaşayabilen bir virüsten kurtulmanın mümkün olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Mevzu yakalanıp yakalanmak değil aslında, ne zaman yakalanacağınız. Elbette insanoğlu buna da çare bulacak ve bugünler bazı beyinlerden uçup gidecek, ölmek tabiri bir ihtimal olmaktan çıkıp, sigara paketlerindeki samimiyetsiz ve çekici bir uyarı haline gelecek.

Şakası yapılacak bir durum değil bu yaşananlar tabii. Çok ciddiye almak lazım. Ancak insan beyi öylesine dolambaçlı ve entrikaya meyilli bir şey ki, düşünmeden edemiyoruz, düşündükçe içinden çıkamıyoruz. Bir virüs halay ediyorum bu vesileyle. Bulaştığında beyne yerleşen, yerleştikçe başıboş iplerin uçlarını birleştiren…

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir