Fıtrat

Yazan  |  Hiç yorum yok

Hilkat demek, yani yaradılış.

Hadi hep birlikte bu sözcüğü nerelerde kullandılar bakalım;

Maden kazası sonrası onlarca işçi kaybının üstüne; “Bu işin fıtratında var” dendi.

Uçak düştü; “Sektörün fıtratı böyle” dendi.

Kadın eşitliği konusu konuşulacaktı; “Eşit olamazlar fıtrata ters” dendi.

Kötü ve toplumsal ahlaka aykırı suçlarda bulunanlara; “Fıtratı bozuk” denildi.

Erkekler Hayal Edin

Ergenlik çağına girdiniz, yakınınızdaki kız arkadaşlarınızı gördüğünüzde kalbiniz başka atıyor, rüyalarınız değişti, renklendi. Aklınızdaki düşünceler artık bedeninizde koşmaktan ya da başka hareketler yapmaktan daha öte farklılıklar göstermeye başladı. Kan dolaşımının gerçek anlamını keşfettiniz ve bunun ne zaman olduğunu. Beyniniz küçüldü ve kafatasınızdan çok daha küçük bir yere sığar hale geldi. Gayet normal. Fıtratınız böyle. Karşınızda bir seçim şansı yok. Böylesiniz. Siz mutlusunuz, aileniz mutlu, toplum mutlu!

Kadınlar Hayal Edin

Artık çocuk değilsiniz, vücudunuzdaki farklılıklar aldı başını gitti. Dik durmaya utanır oldunuz. Toplum içinde lavaboya elinizi yıkamaya dahi giderken yanınıza çantanızı alıyorsunuz. Ön sırada oturan yakışıklı çocuk, ya da karşı komşunun oğlu çok hoş geliyor gözünüze. Onun maskülen ruhunun tatlı sert baskısını hayal ediyorsunuz. Tek başınıza da güçlüsünüz ama korunmak ve kollanmak istiyorsunuz. Erkekler sizin için varlar, mutlusunuz. Bu fıtratınızda var. Tercih edebileceğiniz bir seçenek yok zaten. Aileniz evlendiğinizde mutlu, toplum mutlu!

Eşcinseller Hayal Edemezsiniz

Hala çocuk musunuz, büyüdünüz mü bilmiyorsunuz. Fakat bir şeyler oluyor, en yakın arkadaşınız bir başka güzel bugün. Kankanız ya da kankiniz. Onun su içtiği bardaktan su içmek var, onun baktığı yere bakmak. Uykular yorgun terli çünkü hep anlatılanın tersi. Bu olamaz fıtratınızda yok. Siz bu olamazsınız. Ömrünüzün en güzel yıllarını fıtratınıza dönmek için harcayın. Rüyalarınızı sipariş edin, en yakın arkadaşınızdan ayrılın. Seçimin senin bu sonuçta! Seçeceksin. Böylece ailen mutlu, toplum mutlu, sen mutsuz!

Fıtrat çok ağır be hocam, günahlarınıza yenisini eklemeyin artık!

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir