Erkekler, Metrobüste Kendinizi Ezdirmeyin!

Yazan  |  Hiç yorum yok

Fizyolojik açıdan iki ayrı cins olarak doğuşumuzdan ve iki cinsel organı tek bedende doğuştan barındıranları anne ve babanın o piti piti seçimiyle bu sınıflardan genellikle erkek olana çevirmemizden beridir; kadın erkek problemleri gündemimizden hiç düşmedi, düşmeyecek. Cinselliğin korkusuyla aşırı ahlaklı dış duruşumuzu zaman zaman bozmak istesek de, ya da hadden aşırı gördüğümüz, bu konuda gayet rahat olan insanları bıyık altından alkışlasak da, değişmeyeceğiz hiç. Dünyada bu kadar çok sosyalleşmek istediğimiz, ama bir o kadar da yalnız olduğumuz başka bir alan yoktur herhalde. Teknoloji sayesinde trend topic olan insanlar gerçek hayattaki mastürbasyon tecrübelerini gizli tutarlar nedense. Bu durumun oluşturduğu asabiyette, çağın en büyük hastalığı olarak karşımıza çıkıyor. Hele hele İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayıp, her gün yoğun toplu taşıma tecrübesi edinenler için, bu hastalıktan muzdarip gergin kalabalığın arasına dalmak bir anlamda kader artık.

Hepimizin bildiği gibi özellikle Metrobüste kalabalıktan kaynaklı itişmeler kakışmalar, en önden en arkadaki boş koltuğa çanta fırlatmalar gibi komik durumlar yaşanıyor her gün. Yaşlılara, Gazilere, çocuklulara, hamilelere yer verelim evet. Peki ya fütursuz kadınlar! Kadın olduğu için kendini ve çantasını herkesten üstün gören, mevcudiyetinin yegane temelini cinsiyetine bağlayan o tuhaf kitle?

Erkekler Metrobüste Kendinizi EzdirmeyinSabah saatleri. Metrobüsün en yoğun zamanı. Kapı önü karmakarışık. Bir kadın bir adama çemkiriyor. “Yeter be üstüme çıktın” diyor. Kadın ya haklıdır, kadın ya yazık ezilmiştir. A kadın ya edep yerlerine zeval gelmiştir. Elbette kadınlara karşı, toplumun cinsel cehaletinden veya fanteziden kaynaklı bilinçli rahatsız edici hareketler yapanların varlığını inkar etmiyorum. Ama bu durum yüzünden her olayda Kadın tarafının karşısındaki bir kelime söyletmeden üste çıkmasını kaldıramıyorum. Üstelik bir çok erkek daha olayı anlamadan, kadının tarafında olup, esas mağdur kişiye “yapmıştır” yargısını yapıştırıyor, hatta bazen tecavüzcü diye yaftalıyor.

Ezdirmeyin kendinizi erkekler. O kadına sabahın köründe, İstanbul’da, Metrobüste olduğunu hatırlatın. Aynı itilmeyi aynı rahatsızlığı siz de yaşıyorsunuz. Memnun değilse alternatif toplu taşımayı tercih etsin. Erkekler için beyinlerinin kafa tasının içinde değil de başka yerde olduğunu söylerler. Ama inanın bana bazı kadınların beyinleri, erkeklerin hiç de görmek istemedikleri yerlerinde.

Kadın erkek durumuna Fenerbahçe-Galatasaray, kedi-köpek kavgası gibi yaklaştığımı düşünmeyin lütfen, hiç tarzım değil. Ben sadece fütursuz erkek ve kadınları eleştiriyorum. Kusura bakmayın da bazı insanlar hadlerini bilmeli.

Ben de çemkirdim galiba biraz, pardon. Bugün yaşadım da bu durumu…

İhsan

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir