Homoerotik Erkek Yakınlaşmaları: Güreş

Yazan  |  Hiç yorum yok

Toplumda erkeğin doğumundan itibaren, doğu ya da batı hangi kültüre ait olursa olsun üstüne yüklenen roller, kadınların aksine hep daha sert, zalim ve acımasız sorumluluklardan ibaret olmuştur.  Elbette geleneksel kültürlerin kadına yüklediği, günümüz dünyasında sadece bazı kadınların aşabildiği ilkel sorumlulukları bu yazı için bir kenara bırakıyorum.

Homoerotik Erkek Yakınlaşmaları: GüreşGüç bir erkeğin hangi anlamda olursa olsun vazgeçilmez gereksinimidir. Türlü çeşitli yorumlarla gücü harmanlarlar. Fiziki güç, akıl gücü, duygusal güç, zaman gücü… ne olursa olsun güç. Kendisine göre daha narin fiziksel yapıda olan karşı cinsten hep bir adım ötede olma durumu ve bunun bir gurur kaynağı haline gelmesi, çağın büyük sorunların biridir. Bu hegemonya değil midir bir çok suçun temelini oluşturan?

Gelgelelim bu sert erkeklerin çoğu cinsel kimliklerinde de hep üstte olmayı matah görerek, başka türlüsünü içlerine sindiremezler. Hatta çoğu topluluk içinde muz yemez. Erkeklik organları, sohbetlerinin en önemli öznesidir. Dışarda da açıkça ondan bahsetmeseler de, kendilerini ispat etmek istediklerinde, bacaklarının arasında bazen sallanan bazen dik duran o övünç kaynağıyla gelirler üstünüze üstünüze. Ama bu sert erkeklerin öyle halleri var ki, homoerotik tansiyonun zirvesindedir. Bunu bilirler ama sorun yoktur. Çünkü bu bir iştir. Aldıkları keyfi bu işe yorarlar. Bu tansiyonun zirve hallerinden biri de güreştir.
Homoerotik Erkek Yakınlaşmaları: Güreşİki vücudun birbirine her temasını bir sex alışverişi ya da cinsellik bağlamında görmüyorum elbette, öyle olsa kendi işimde her an libido fışkırmam gerekirdi. Ama iki sert erkek bedeninin normalde asla girmeyeceği fiziki hallerde yakınlaşması, başlı başına bir konudur. Birbirlerinin ellenmedik hiçbir yerini bırakmazlar, vücutlarının her köşesi hafif ya da sert baskılarla birbirlerine dokunur. Üzerilerine yapışan mayo ile tüm kaslar gözler önündedir. Bu erkekler, daha partnerleriyle güreşmeye başlamadan mümkün olan tüm kaslarını şişirirler. Türk güreşinde bir adım öteye geçilerek, yağ sayesinde iki vücut neredeyse tek vücut olur. Güreşçiler hariç her şey çiftleşir. Tüm hücreler, tüyler, saçlar, kıyafetler. Güreşçi karşısındakini tuş etmek için elini onun arkasından şortunun içine sokar. Bunu yağdan kaydıkları için, en iyi şekilde rakibini kavraması gerektiğinden yapar. Popodan giren el bacakların arasından ön tarafa kadar gelmelidir ki kavrayabilsin. İşte çok “sert” erkeklerin olağanca sertlikle yaptıkları bu savaş aslında birer dansa dönüşür. Konu ise şudur: tensel temasın böylesine yoğun olduğu bir ortamda bazı duygusal temaslar hiç mi olmaz?

Erkek tansiyonunda duygusallığa yer yoktur 🙂

DipNOT:  Amerikalı fotoğraf sanatçısı Ben McNutt Wrestling serisi için tıklayınız.

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir