Elinde Telefonu Olan Her Lubunyanın Kendini Kerimcan Zannetmesi?

Yazan  |  Hiç yorum yok

Efendim, öncelikle başlıktaki “lubunya” sözcüğü nedir, ne anlama gelir onu açıklayayım. Eşcinseller arasında yaygın olarak kullanılan bu sözcüğün anlamı; eşcinsel (gay) demek. Bir çok kişinin bildiği yaygın bir jargondur kendisi.

Konumuza gelelim. Kerimcan Durmaz aklıyla, espri yani incelik yeteneğiyle, kurnazlığıyla sosyal medya aracılığıyla şöhret olan bir isim. Biz genelde şöhretlerin TV yoluyla olmasına alışkın bir ahali olarak başta yadırgadık ama bir sürü saçma sapan eleştiriyi bir kenara koyarak söylüyorum, gayet takdir ediyorum. Hoş benim veya başka birinin Kerimcan Durmaz’ı takdir etmesi veya etmemesi hiç mesele değil ancak tartışılıyor işte. Bir de fa kendisi ilk çektiği fotoğrafla bu kıvama gelmedi, uzun bir sürecin ürünü bu şöhret. Hali tavrı, hareketlerini beğenen de var beğenmeyen de. Beğenmeyen şöyle dursun, takip etmesin, Kerimcan Durmaz’ı tüketmesin. Malum tüketim toplumuyuz, şöhretler de, şöhret olmaları itibariyle tüketim en önemli parçası olan bir meta haline geliyor. Yani demem o ki, Kerimcan Durmaz’ın artık birçoğumuzda Chanel bir çantadan farkı yok (Kendisi okusa muhtemelen bir meta olarak Chanel çanta ile mukayese edilmesinden hoşlanırdı).

Özellikle Kadınlar Seviyor

Niye peki? Bir defa Kerimcan Durmaz nezdinde değil sadece, kızlar arasında yaygın bir moda var; gay arkadaş çevresi ile gezmek. Bunun en temel sebebi şu: İçten içe kendilerine rakip ve tehdit olarak görmüyorlar. İkinci sebep de, eğlence. Gayler şu sevimsiz dünyada, hayatı tiye alabilen, hemen her şeyden bir güllüm (eğlence, kakara, kikiri) çıkarabilen nadir insanlar. Üstelik bütün bu eğlence, hani sizin “normal” dediğiniz insanlara nazaran, çok daha fazla sorunlar silsilesinin içende olmalarına rağmen ortaya çıkıyor. Çoğunluğa göre toplumun çürük elmaları, kokuşmuş varlıkları eşcinseller, aslında insan bedeni ve yaşamı üstüne herkesten daha tecrübe sahibi ve aklı vicdanı hür şahsiyetler.

Diğerleri

Hiç kuşkusu yok ki, Kerimcan Durmaz’ın dudak uçuklatan şöhreti ve yaşamı ayrıca dilden dile mevzu olan aylık kazancı bir çok diğer gay arkadaşın da, sosyal medya mecrasında daha cesur boy göstermesine sebep oldu. Kerimcan Durmaz ve bu gay arkadaşların kendi paylaşım tercihlerine diyeceğim yok. Ancak sizlerin şunu bilmeniz gerekir ki; hem Kerimcan Durmaz hem de tüm diğer gayler sürekli “ay noluyo ayol” diye yaşamıyorlar. Feminen tavır ve görüntüleri kullanmak, tatbik etmek kimilerine göre anlık kimilerine daimi bir tercih olabilir. Ancak toplumda belki de komşunun kocası gay ve bunu bilemezsiniz.

Hayat çok kısa arkadaşlar, kimin ne olduğu değil, ne kadar iyi veya kötü olduğu önemli.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir