Demet Evgar’la Yetenek misin Yok musun?

Yazan  |  Hiç yorum yok

Demet Evgar efendim, Acun Ilıcalı şöyle Yetenek Sizsiniz böyle demiş tweet atmış. Acun Icalı, “Demet Evgar’la konuştum hesabı hack’lendi” demiş. Sonra Emre Karayel “Demet Evgar’la telefonda konuştum hesabının hack’lendiği filan yok” demiş. Sonra Tuba Ünsal (ne alakaysa) “Emre Karayel’le konuştum, Demet Evgar’ı aramamış” demiş. Hackleyenler hem Demet Evgar’ı hem de Emre Karayel’i hack’lemişler. Aaaay N’oluyo Ayol!

Şimdi bu yukarıda yazdıklarım olayın özeti. Gördüğünüz gibi bir paragrafta beş defa Demet Evgar’ın adı geçti. Durum böyle olunca sosyal medya da milyonlarca kez Demet Evgar denilmiş oldu. Bu yaşananların bana göre tek olumlu tarafı sevdiğim bir oyuncu olan Demet Evgar’ın öyle ya da böyle ortalıktan fırtına gibi geçmesi oldu. (Kesinlikle bilinçli bir PR’ı ima etmiyorum, yanlış anlaşılmasın. Keza aklıma gelmez.)

Demet EvgarYetenek Sizsiniz jüri üyeliğinde aykırı bir tutum sergiledi Evgar. Acun Ilıcalı’nın tam aksine, “Alkış” dedi, “başarının ölçütü değildir.” Hem haklı hem de haksız kendisi. Yedinci yılında olan, başarısı alkış ve reytingle ispatlanmış bir programa geldiğini kendisi biliyordu herhalde diye düşünüyorum. Ne bekliyordu acaba? Televizyon sektörünü kökünden değiştirecek bir yenilik mi? Acun Ilıcalı’yı da hep eleştiriyoruz, şöyle zengin oldu böle zengin oldu. Şu an Acun Ilıcalı’nın, her ne kadar çarpık ve tuhaflığını eleştirsek de ne yazık ki böyle olan Türkiye TV sektörü ekonomisine katkısını unutmamak gerekiyor. Sistemi kullandı, başarılı oldu ve emin olun o yozlaştırmadı! Bazı konularda daha cesur olabilir miydi? Evet ama herkes bizim gibi düşünmek zorunda değil tabi.

Gezi ruhu, demokrasi, adalet, eşitlik, hakkın için başkaldırı, canlı sevgisi… bunlar için kendimizi paralamaya devam edeceğiz bu kesin. Demet Evgar da en önde koşacak belki. Fakat, günahkar ararken yorulmayalım artık. Utanılan günler gelir elbet. O zaman herkes kendi payına düşeni alır.

İhsan

 

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir