Demet Akalın Albüm Yapar ve Yaz Gelir

Yazan  |  1 Yorum

Hiç tartışmaya mahal yoktur ki bugün Türkiye pop müzik dünyasının başrol oyuncularından biridir Demet Akalın. 1996 yılında “Sebebim” isimli ilk albümünden bu yana neredeyse çıkardığı tüm şarkılar hit olan bir pop ikonu, üstelik çağı yakalayan ve sımsıkı elinde tutan bir sosyal medya kraliçesi. Yıl 2015 yine yaz ve Demet Akalın’ın bize armağanı Pırlanta!

demetakalin1Hatırlarım, Türkiye’de magazinin baştacı olduğu yıllar; İbrahim Tatlısesler, Hülya Avşarlar, Bülent Ersoylar, Tarkan ve bir çok popüler kültür ikonunun yazılı ve görsel basında boy gösterdiği sırada, o zamanların en büyük tartışması, isimleri genelde skandallarla anılan manken dünyasının dizi oyunculuğu veya şarkıcılık sektörüne geçişleri ve bu konuda yapılan eleştirilerdi. Biri kalkıyor “hayatta olmaz efendim” diyordu, diğeri “herkes kendi işini yapsın” diye bağırıyordu. Bu ortamın içinde yaptığı işin arkasında duran ve emin adımlarla ilerleyen Demet Akalın’a bugün, kimdir diye sorulduğunda manken diyecek kimse yok. Sorunun tek bir cevabı var: Pop şarkıcısı, star.

Yine doksanların sonu ve ikibinlerin başında, bir gece kulübü veya beach clube gittiğinizde DJ bir Tarkan şarkısı çalınca wuu sesleri ve alkışla ortalık yıkılırdı. Şimdilerde dikkat ediyorum Tükiye’nin en sosyetik diyebileceğimiz mekanlarından, en arka sokak mütevazı mekanına kadar aynı şey Demet Akalın şarkıları için oluyor.  Çok eleştiren var, sesi şöyle bilmem ne böyle diye! Popüler kültür Mozart ya da Beethoven aramıyor kendine. Bugün ölmüş kaset piyasası Demet Akalın albüm yaptı diye seviniyorsa, biz bir kumsalda şarkısını duyunca başka hiçbir şey düşünmüyor ve sorunlarımızı bir kenara koyuyorsak Demet Akalın başarılıdır nokta.

Hayal Satıyor Umut Vadediyor

demetHer ne kadar şarkılarının çoğunda, onu terk eden, çekip giden birinin arkasından dik duruşu işlemesi, şöhretin ilk yıllarında herkesin gözü önünde yaşanan bir aşka mal edilse de, durum bence kesinlikle öyle değil. Evet bu konu onun popüler müzik yolunda bir çizgisi oldu ancak insanlar neden bu şarkıları çok sevdi hiç düşündünüz mü? Aşk ve ilişkiler ve birçok anlamsız konuda herkesin canı yanmış bir toplumda bu şarkılar insanlar için ayağa kalkmanın, kafaya takmamanın ve güçlü olmanın bir dayanağı oldu. “Olacak olacak” dedi kimileri, “Yaz bunu bir kenara” dedi öbürü. “Olsun be!” dedik “her ne olursa olsun hayat devam ediyor ve çok güzel, ne takacağım kafama!” Bu özgüven ve sınırsız dans, mutluluk, enerji… İşte bunları vadediyordu Demet Akalın.

Dünyanın En Güçlü Kadınlarından Biri

demetakalinokankurtGeçenlerde Huffington Post’un twitter’da Dünyanın En Güçlü 100 Kadını listesine Türkiyeden giren tek kişi oldu. Instagram’da Türkiye’nin en çok takipçili hesaplarından biri. Neden? Çünkü samimi, gerçek, içten… O işleri bir asistana teslim etseydi bunlar olmazdı.

Eşi Okan Kurt ve kızı Hira ile Hollywood celebrity’lerine taş çıkaran bir hayatı var ve bu durumu çok iyi yönetiyor. Şöhretin tehlikeli kıskacı hiçbirimizin tahmin edemeyeceği şeyler yaşatıyor mutlaka bu insanlara. Demet Akalın mutlu olmayı çok hakkediyor. Hep gülsün ve üretmeye devam etsin lütfen.

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

1 Yorum

  1. Avatar

    diyet

    7 Temmuz 2015 at 23:17

    Demet dinlenmez mi elbette gelir :))

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir