Bu Tarz Benim, Bu Yavanlık Kimin?

Yazan  |  Hiç yorum yok

Efendim belki takip ediyorsunuzdur geçen hafta ve bu hafta Pazar günü, Nur Yerlitaş namı diğer (Osmanlıca sözcük) Nurella’lı Bu Tarz Benim yarışmasının yeni sezon yarışmacıları arzı endam (Osmanlıca Sözcük) ettiler.

Bu Tarz Benim Yeni SezonYeni kızlarımıza şöyle bir baktığınızda, çirkeflik, çaçaronluk ve madilik, yine şarkı türkü eşliğinde seyirciye sunulacak. Hatta içlerinden biri hemen sivrildi bile; Emel Özkızıltaş. Atlasjet’te hostesmiş kızımız önceden. Tuhaf anlaşılmaz bir tarzı var; hani şu akıllı mı aptal mı belli olmayan karakterlerden. Nur Yerlitaş ilk hafta zaten teşhisi koymuştu, “Yeni bir Cahide Kodaman vakası” diye. Aslında Emel Özkızıltaş bu teşhisten daha öte bir vaka. Zira, kız hakikaten doğal. O saçma saçma mimiklerin, ara sıra dizleri hafif kırarak alçalmaların ve onaylama efekti olarak kullandığı “hee” sözcüğünün birer oyun olduğunu düşünmeyin sakın. Bu tür bir oyunu sürdürür olmanın nasıl bir beceri olduğunu düşünerek ve sonrasında kızımıza bakarak bu tezinizi çürütebilirsiniz zaten.

Baştan düzgün planlanmamış ve sonrasında çok tutan her TV programında olduğu gibi Bu Tarz Benim yarışmasında da her türlü absürt durum yaşanabiliyor. Formatı yaşayarak öğreniyoruz. Bakalım daha neler göreceğiz, vatana millete hayırlı olsun. Diğer taraftan da bu tarz yarışmalar entelektüel ve aşırı ciddi çevrelerce çok eleştirilir, halkı uyutuyorlar, uyuşturuyorlar diye. Tabi halk neden uyuşmak istiyor, bu konunun derinine inemiyorlar. Çünkü sinirlenip hakaret etseler, üstelik çok ağır hakaretlere de gerek yok fazla yaratıcı olmak zorunda değiller, alenen bir yanlıştan bahsedin dört yılı var! “Ay üstündeki kırmızı bluz çok yakışmış, o çizme oraya olmamış” deşarj oluyor insan.

Bu Tarz Benim yarışmasının yeni sezonunda Emel Özkızıltaş’ın Osmanlıca şarkı söylemesini istiyorum ben. Nil Demirkazık da hanidir ortada yok, o da dans etsin, işte hayalimdeki ülke.

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir