Bir Çifte Standardın Hikayesi: İstanbul – Paris

Yazan  |  Hiç yorum yok

Notre Dame de Sion Ahlak Okulu Kesildi

İstanbul’daki meşhur Fransız okullarından biridir Notre Dame de Sion. Öğrencilerin çıkardığı dergide penis ve vajina sözcükleri geçtiği ve öğrencilerin inanılmaz gelişmişlikte yaşanan insan vahşetlerine eleştirel bakabildikleri için 17 yıllık edebiyat öğretmeni Melike Koçak’ı işinden kovdular.

Fransa özgürlükler konusunda tavrını hatırlarsınız Charlie Hebdo mizah dergisi çalışanlarına yapılan vahşet zamanı göstermişti. Tüm Avrupa kenetlenmişti birbirine yazdık çizdik. Onu da geçelim Dünya tarihinde Fransa’nın ve özellikle Paris’in, fikir özgürlüğü konusundaki müthiş olumlu tavrı sebebiyle bir çok, ülkesinden baskılar yüzünden kaçan sanatçının yaşadığı yer olduğunu biliyoruz. Bizim buralarda porno olduğu için internet bile izlenmesi yasak olan filmler Paris’te sinemalarda oynar hatta afişleri metrolara, sokaklara asılır. Belediye başkanı eşcinseldir ve bunu deklare etmekten kaçınmaz. Gel gelelim ki İstanbul’un göbeğinde bir Fransız okulu böyle bir karara imza atıyor. Sebebi belli, ne olursa olsun bu tar bir gelişmişliğin kendi ülkeleri sınırları dışında yetişen çocuklarda filizlenmesini istemiyorlar onlarda. Çocukları cinsellikle korkutuyor sonra da aklı başında yetişkinler olmasını hayal ediyoruz, çok yazık.

Kadın ve erkeğin yalnızca seks yapmak için yanyana gelebileceğini düşünsünler, karşı cins görünce akıllarına seksten başkası gelmesin istiyoruz, yetişkinlikte çocuk aradığını bulamayıp zora başvurunca da ah vah ediyoruz.

Samimiyetsiz saçma sapan insanlar tarafından yönetilmemizin suçlusu bizleriz.

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir