Ben Gelemem Dizim var

Yazan  |  Hiç yorum yok

Akşam evinize gittiğinizde şöyle köşenize oturup biraz televizyon izlemek isterseniz Türkiye’deki medya dünyası size birbirinden yapmacık programlar, diziler sunuyor. Yapılan programlar tamamen Türkiye insanının vicdanına dokunarak reyting alma amaçlı yapılıyor. Sanatsal hiç bir işimiz yok. O çok beğenerek izlediğimiz O Ses Türkiye’de bile mutlaka seçilen kişilerin bir hikayesi var. Kimi acıklı kimi saçma ama izleniyor. Çünkü bizde oy verme isteğimizi ‘ Ayyyy Yazıkk’ kelimesi tetikliyor. Birine ay yazık diyorsak alır yürür yarışmada. Dizide ezilen karakter bir sonraki dizide daha iyi bir rol kapar. Yeteneği yoktur ama sempatik görünür ya da ağlar hooop bir bakarsın yarı finalde. Kötü giyinir tarzı yoktur sırf çaçaron diye elenmez. Bıktık yahu!

Benim televizyon izleme olayım Aşk-ı memnu tekrarı izlemekten ibaret. Bu ara tekrar ekranlara getirmeleri çok hoş oldu gerçekten. İzleyecek bir şey bulamadığında açıp takılıyorsun yine. Sabahları saçma sapan tv programları, akşam üstüne doğru herkesin annesinin mutlaka şöyle bir baktığı Fox Tv dizileri. Akşam hemen hemen her kanalda asla tarafsız olamayan haberler ve yine bir çok diziyle kafa karıştırıcı bir sürü yayın. Bu ara herkesten Karadayı dizisini duyuyorum. En çok tutan diziler arasında. Medcezir’de bir küsüp bir barışmalar, Gönül işleri’nde ufak tefek aşk oyunları, Şeref Meselesi’nde ihtiraslar. Böyle böyle oyalanıyoruz. Kendinizi dizilere bağlayıp evde oturmayın sürekli. Mutlaka yapacak bir şeyleriniz vardır !

Merve Ket

Besteci, müzisyen Merve Ket mesaj yazmayı sevmez arar konuşur. Asabidir ama bir o kadar da kırılgan. Doğasında sevmek, gezmek, tozmak vardır. Hayatı gerçekten ti'ye alanlardandır.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir