Aşkın Yeri, Yaşı, Kimliği Yok

Yazan  |  Hiç yorum yok

Aşkın Yeri, Yaşı, Kimliği Yok

Alışkanlığa dönmeyene kadar, hala sürprizlerine devam edene kadar ve düşündükçe yüzündeki gülümsemeyi muhafaza edebildiğin ana kadar güzel şeydir aşk.

İçindeki tüm duyguları paylaşabildiğin, dinlendiğini, önemsendiğini iliklerine kadar hissettiğin zamana kadar.

Her zaman güzel bitmese de, ağlatsa da içten içe, güven duygunu kaybettirse de, nefreti bile tattırsa, insanoğlunun doğasında var aşk.

Bazen hiç tatmadığın duyguların yaratıcısına bazen de katiline aşık olursun. Seçemezsin aslında,  kader çıkarır karşına ve yaşarsın. Dini, dili, ırkı, cinsiyeti yoktur aşkın.

Bir masum yüzü vardır, bir de yalnız yüzü.

Aşkın Yeri, Yaşı, Kimliği YokKış mevsimi melankoliktir. Daha bir uygundur aşk’a ve ayrılığa. Ne şarkılar yazılmış adına. Sezen neler anlatmış, Aysel ne aşklar yaşamış, Yıldız  ne ayrılıkları dökmüş notalara.

Bazıları pop yazmış bazıları arabesk demiş aşk için. Sonra entrika katmışlar biraz da içine. Al sana acı çekmek için bir sebep.

Ah be Aysel ! Sen misin bu duyguları içimize işleten sözlerinle. Dönüp dolaşıp lafı ona getiriyorsan, alakasız bir yerde bile adını duyunca gözlerinin içi gülüyorsa, adını ağzından duymak ruhunu okşuyorsa ve dünyanın merkezine koymuşsan, sadece ona dokunmak ve zamanını ona harcamak istiyorsan, sürekli onu mutlu etmek için kendinden ödün veriyorsan ve bu yazdıklarımı kendi içinde onaylıyorsan tebrikler aşıksın demektir.

Aşkın Yeri, Yaşı, Kimliği YokSlow aşk şarkılarının anlam kazanmaya başladığı ve sırf o arar diye telefonuna daha sık baktığın bu zamanın değerini bilmelisin.

Aşk geri gelmez ! Aşk beklemez !

 

Merve Ket

Besteci, müzisyen Merve Ket mesaj yazmayı sevmez arar konuşur. Asabidir ama bir o kadar da kırılgan. Doğasında sevmek, gezmek, tozmak vardır. Hayatı gerçekten ti'ye alanlardandır.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir