Aşk Koymuşuz Kör Şehvetin Adını

Yazan  |  Hiç yorum yok

O tuhaf gün geldi çattı yine. Sevgililer günü. Dünyadaki o günü, bu günü gibi ekonomi canlandırma amaçlı liberal emperyalist zerzevat icatları bir kenara koyalım, bu sevgililer günü denen şey bir başka.  

Nedir aşk? Hep bu soru sorulur. Herkesin kendine göre vereceği anlamlı anlamsız cevapların yanında esas doğru olan cevap şudur ki; aşk kör şehvetimize taktığımız isimlerden biridir. Beyninin olanaklarının bilmem kaçta kaçını kullanabilen insanoğlunun, tıpkı dini inanışlar gibi akıl ve mantık ortamını sıfırlayan bir gen sayesinde içine düştüğü tuhaf durum. İşte aşk bu. Çünkü yaradılış sebebimiz her ne olursa olsun, sizi heyecanlandıran her kim veya cinsiyet olursa olsun, bir şekilde beyin arada sırada vücuttaki kanı belli bir amaçla belli yerlere asimetrik pompalamaya başlıyor. Böyle anlarda mantıklı olma kabiliyetini kaybeden insanlar aşka tutuluyorlar, kimi beş dakika için, kimi bir saat, kimi sabaha kadar, kimi bir ömür boyu.

Hiçbir teknolojik gelişme, hiçbir hayat standardı değişikliği ya da hiçbir doğal afet bu durumu engelleyemiyor. Olsa olsa erteleyebiliyor. İki insanın aşk yaşaması kolay değil tabi ne yazık ki. Özellikle bizim gibi toplumlarda çok zor. Bu sebepten sapkınlıklar doğuyor, önlenemez sapkınlıklar. Ama olsun, aşk olsun yeter ki diyoruz, sineye çekiyoruz bir anlamda. Seksten bağımsızmış gibi yapıyoruz aşk için. Halbuki şehvetin tetiği çekmesiyle vuruluyoruz. Ona dokunan bir kumaş parçasıyla uyumak, okşamak için hırpalıyoruz hatta bazen kendimizi. Onun su içtiği bardaktan su içmek, onun geçtiği yollardan yürümek, onu konuşmak, ona tapmak boyutuna eriştiğimizde kendimizi hepten ermiş ilan ediyoruz. Her koşulda ermiş filan değiliz. Aldatıyoruz, unutuyoruz çünkü. En büyük aşkların süresi olduğunu bile bile hiç bitmeyecekmiş havalarında nutuklar ya da yatak odası fısıldaşmaları yaşatıyoruz kendimize.

Basitiz arkadaşlar. Aşk dediğimiz çok kişilikli oyun da olmazsa olmaz işkencemiz, kendimizin kendimize. Hem var olsun isteriz hem de yok.

Sevgililer gününüz kutlu filan olsun demeyeceğim.  Düzenli bir seks hayatı dileyeceğim sizin için.

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir