Al Pacino ve Danny Collins

Yazan  |  Hiç yorum yok

Efsanevi İngilizlerin başını çeken John Lennon 1971 yılında radyoda röportajını duyduğu yeni ve genç bir rock müzik şarkıcısına bir mektup yazar. Mektubu radyoya, gence ulaştırmaları için gönderir. Ancak radyo yöneticileri gençte bir cevher görerek bu mektubun değerini arttırmak üzere mektubu gençten saklarlar. Bu genç ünlü şarkıcı Danny Collins’tir.

dannyafisSakın yanlış anlamayın filmi anlatmıyorum. Gerçekte yaşanan bu. İşte yapımcılar bu olayı alır ve izlenimlik harika bir Al Pacino filmi ortaya koyar. İnsanın kendiyle yüzleşmesi ve sorgulaması üzerine sıcak bir hikaye oluşturmuşlar. Hayatta elimizde ne kadar kaldığını bilmediğimiz süremiz boyunca bir sürü iyi-kötü akıllıca-saçma şeyler yapıp duruyoruz ve bazen geri dönmek için çok geç olduğunu düşünebiliyoruz. Fakat inanın dönüşler veya geçişler için hiçbir zaman geç değil. Her zaman diliminde insanın kendine kattıkları ve kendinden çıkarttıklarının etkisi, o ayna karşısındaki yalnızlığınızla yüzleşirken size yardımcı oluyor.

Dan Fogelman’ın yazıp yönettiği Danny Collins isimli bu Al Pacino filmini izlerken siz de kendinizle yüzleşecek belki hayallerinizi ve şu an hangi noktada olduklarını sorgulayacak belki geri dönecek belki de vazgeçeceksiniz. Bir film insanın hayatını değiştirir derler ya, o filmlerden işte.

 

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir