4 nokta 5 G Komedisi

Yazan  |  1 Yorum

Biliyorsunuz dünyada 3G mobil internet hızı çoktan eskimiş, 4G hızına geçilmişti. Ancak güzel ülkemiz bu gibi teknolojik gelişmeleri sonradan takip ettiğinden anca bu yıl 4G altyapısı için çalışmalar tamamlanmış ve ihale süreci başlamıştı. Fakat tam bu esnada sözleri demiri kesen siyasetçilerimiz 4G olmaz 5G olsun deyiverince işler karışmış, uğruna aylarca çalışılan altyapı planlamaları ve ihaleler ertelenmişti. Çünkü 5G diye bir şey yoktu henüz. İngiltere filan 2020’de denemeye başlayacakmış.

Şimdi ne olacaktı. O kadar yatırım var, sonuçta bu teknolojiden mahrum kalmak da olmaz. Her şeye rağmen 4G uygulamasına geçmek de alenen baş siyasi bilirkişileri çiğnemek olur. Ne yapsak ne yapsak demişler 4 nokta 5 G olsun. Ne 4 ne 5. Nasılsa bu halka ne desen kabul eder sorun değil. Dörtbuçuk G miz olacak hayırlı olsun.

G harfinden kıllanan bazı kimseler zaten bu teknolojinin adını ağızlarına almıyorlar. Her halükarda mobil internet hızmız 3 – 4 kat artacak. Bu da uygulama dünyasında yeni yeni birçok fikrin doğmasına sebep olacak elbette. Bakalım neler göreceğiz.

Küçük Kuzen İhsan

Ailenin büyük kuzeninden bir yaş küçük olduğu için küçük sayılan, isyan ettiği bir çok konuyu kendine dert edinmiş, hem sanatında hem de hayatında bu yoldan sapmamış sıradan kişilik.

1 Yorum

  1. Avatar

    online

    17 Eylül 2016 at 12:43

    buçuk buçuk geçeceğiz avrupayı inş 🙂

Yorumun mu var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir